Германия е трета на Световното по футбол, Уругвай е четвърти

Фатален удар в греда на Диего Форлан запрати Уругвай на четвърто място, а Германия  се класира трета. Това е резултатът от малкия финал „Германия – Уругвай”, който се игра за бронзовите медали на Световното първенство. Ще припомня, че южноамериканският отбор загуби във вторник от състава на Холандия с 2:3, докато германците катастрофираха неочаквано с Испания при резултат 0:1.

Срещата за бронза започна 21.30 часа българско време на стадион „Нелсън Мандела Бей” в Порт Елизабет.

Горчивината от резултата на срещата ще го тормози дълго Диего Форлан, тъй като малко преди крайния сигнал на съдията и последвалия пропуск от удара в греда, не друг, а Форлан  вкара своя пети гол на Световното първенство, и Уругвай поведе с 2:1 срещу Германия. Надеждите на Уругвай за победа траяха точно 6 минути, когато във вратата на сините германците вкараха изравнителния гол. И докато зрителите вече се бяха настроили за равен мач, продължения и даже дузпи, в 83-тата минута Кедира разстреля вратаря на Уругвай с трето попадение. Изравняване така и не се случи поради фаталното оцелване на греда от Форлан...

Националите на Германия излязоха срещу отбора на Уругвай с подмладен състав за бронзовите медали на Световното първенство в ЮАР. За държава с традиции и медали във футбола, като Германия, този мач е по-скоро друбой между изгубилите Световното първенство, написа "Bild".

Изданието призова треньори, играчи и фенове  да отсрамят страната си с един финален щурм, за да защитят честта на германския футбол. Интересна подборност е, че на мача няма да се появят голяма част от националите, тъй като те ще бъдат заменени от млади и не толкова опитни футболисти, отбелязва изданието в своята днешна публикация.

Der Spiegel е далеч по-остър към националния отбор по футбол, като отбелязва, че след перфектно свършената работа преди началото на фаталната среща с тима на Испания /0:1/днес според изданието отборът на треньора Йоги Льов излиза в двубоя за третото място срещу Уругвай като „за едно голямо нищо”!

Der Spiegel не пропуска да припомни, че системата на Льов е работила добре, докато срещу Испания всичко приключило. „Причината – липса на гол” – уточнява изданието. Днешната среща „Der Spiegel” коментира по следния начин: „До този момент опитът за практикуване на красив и привлекателен футбол действаше и даваше търсения ефект, но след това всичко приключи. Едва ли за някой в щаба срещата днес не е причина по-скоро за чувство на разочарование, отколкото за каквато и да било радост”.

Коментарът на "Die Welt" пита директно: „Какво очакваме от мача с Уругвай и очакваме ли го?” „Има ли смисъл тази среща и кой ще я наблюдава въобще, тепърва предстои да разберем. Дотук наставникът Льов по-скоро не демонстрира някакво желание за изява, което кара хората да се замислят дали въобще е нужно да гледат какво ще се случи. Още повече, че участие в двубоя няма да вземат някои от основните ни футболисти. Интрига по-скоро няма”, коментира изданието, цитирано от агенция „Фокус”.

Die Zeit направо е разтревожен: „Отборът на Германия, с който участваме на Световното първенство, е явно все още доста млад, за достигането на световния футболен връх”.

Ще има ли продължения и дузпи след двете полувремена 0 двата отбора трябва да дадат отговора, както и кой ще се класира трети на Световното в ЮАР. Тази вечер предстои да научим.